Walczmy ze smogiem,
edukując od dziecka

Darmowe scenariusze lekcji

Walczmy ze smogiem,
edukując od dziecka

Darmowe scenariusze lekcji

Właściwych postaw uczymy się od najmłodszych lat

Segregacja śmieci, ogrzewanie domu we właściwy sposób, zamiana samochodu na rower albo autobus – to tylko niektóre z elementów dbania o środowisko. Jak rozmawiać o nich z dziećmi? We współpracy z Wydawnictwem Nowa Era przygotowaliśmy scenariusze lekcji dla szkół,  które przybliżą dzieciom temat smogu i sposoby na radzenie sobie z zanieczyszczonym powietrzem.

Pobierz scenariusze lekcji

Lekcja języka polskiego,
WOS, godzina wychowawcza

Pobierz

Lekcja przyrody i biologii

Pobierz

Lekcja języka angielskiego

Pobierz

Smog gorszy niż smok - artykuł z miesięcznika
National Geographic Odkrywca (październik 2018)

Pobierz

Konkurs dla szkół podstawowych

W drugiej edycji konkursu "Wiem, czym oddycham" uzupełniamy mapę Polski o kolejne zewnętrzne czujniki jakości powietrza. Dodatkowo, w ramach konkursu mamy propozycję dla szkół podstawowych. Każda szkoła podstawowa, która bierze udział w konkursie, może również wygrać wewnętrzny sensor, który pozwoli monitorować jakość powietrza także wewnątrz budynku. Sprawdź w rankingu, czy Twoja szkoła bierze udział w konkursie i zagłosuj na nią.

Do wygrania

- 100 lokalizacji z największą liczbą głosów w rankingu głównym otrzyma zewnętrzne czujniki jakości powietrza

- 50 szkół z największą liczbą głosów otrzyma wewnętrzne sensory mierzące jakość powietrza

Znajdź szkołę

Scenariusze przygotowała Nowa Era

Nowa Era to największe w Polsce wydawnictwo edukacyjne i lider w obszarze najwyższej jakości rozwiązań edukacyjnych. Jego publikacje, obejmujące wszystkie szkolne przedmioty (także języki obce), można znaleźć w niemal każdym szkolnym tornistrze. Towarzyszą one uczniom od początku ich przygody z książką aż do matury. Grupa Nowa Era to także nowoczesne oprogramowanie wspomagające zarządzanie oświatą (firma VULCAN) oraz produkty odpowiadające na specjalne potrzeby edukacyjne (m. in. popularna seria eduSensus).