O akcji
„Wiem, czym oddycham”

Głosowanie na zewnętrzne czujniki jakości powietrza zostało zakończone. Sprawdź listę zwycięzców i dowiedz się czy Twoja lokalizacja jest w finałowej 100‑tce oraz 50‑tce lokalizacji wybranych przez komisję konkursową.

Zewnętrzny czujnik pomiaru jakości powietrza – co to właściwie jest?

To niewielkie i proste w montażu urządzenie o wymiarach około 8x16 cm i wadze około 360 gramów. Poprzez czujniki możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. W oparciu o te dane, na mapie online oznaczane są m.in. informacje o jakości powietrza w miejscu czujnika. Czujnik musi być zamontowany na zewnątrz, a do funkcjonowania potrzebuje jedynie dostępu do prądu oraz zasięgu działania telefonii komórkowej.

Kto może zgłosić miejsce pod czujnik?

Każdy może wskazać takie miejsce. Szkoły, przedszkola, gminy, świetlice, organizacje pozarządowe, spółdzielnie mieszkaniowe, parafie, a także poszczególni mieszkańcy, którzy chcą dokładnie wiedzieć, jaki jest stan powietrza w ich okolicy.

Jak zgłosić swoje miejsce?

Na stronie wiemczymoddycham.pl wskaż lokalizację, w której chciałbyś, abyśmy zainstalowali czujnik. Podaj dokładny adres oraz dane osoby lub instytucji, która będzie beneficjentem. Każda osoba może zgłosić kilka lokalizacji.

Jak zagłosować na lokalizację?

Wybierz znacznik, lokalizacji na mapie, potwierdź wybór podając swoje dane kontaktowe i zaznaczając zgody na przetwarzanie danych, oraz kliknij na przycisk „Głosuj”.

Do kiedy trwa konkurs?

Zgłaszać lokalizację możesz do 10 grudnia 2017 roku do godz. 23.59. Głosować na już wskazane lokalizacje możesz do 22 grudnia 2017 roku do godz. 22.00

Wiem, czym oddycham

to również cykl działań, które mają nam uświadamiać, jaki wpływ na nasze zdrowie i życie ma zanieczyszczone powietrze i jak mu przeciwdziałać. Na naszym portalu wiemczymoddycham.pl udostępniamy wiele ciekawych informacji przygotowanych przez ekspertów, a naszym Klientom, którzy ubezpieczyli życie, proponujemy nowoczesny sensor jakości powietrza, którym szybko i w łatwy sposób będą mogli sprawdzać jakość powietrza w swoim domu.

Raport smogowy „Wiem, czym oddycham” codziennie o godz. 19:47 na antenie TVN.

Na stronie używamy plików Cookie. Poznaj szczegóły i możliwości ustawień w Polityce plików Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie według aktualnych ustawień przeglądarki.

Proszę czekać